Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... proces câștigat la ÎCCJ - nu s-a întors dosarul la ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

proces câștigat la ÎCCJ - nu s-a întors dosarul la Curtea de Apel

tatal meu a cistigat un proces prin hotarire definitiva la inalta curte de justitie in 9 oct.2019.nici pina in ziua de astazi,14.042020,nu s-a pus in aplicare hotarirea emisa .avocatul nsotru spune ca s-a interesat la curtea de apel craiova,unde trebuia sa se intoarca dosarul pentru intocmirea actelor necesare punerii in excutie a respectivei hotariri. obiectul acestui proces a fost reparatii morale si materiale privind indapartarea abuziva din armata.ce demersuri ar trebui intreprinse pentru rezolvarea acestei sitatii. va multumesc !
Manuela Rășină, administrator
Pentru ca dosarul sa se restituie Curtii de Apel Craiova trebuie ca hotararea de la ICCJ sa se fi redactat.
Acesta este primul pas pe care trebuie sa il lamuriti - daca a fost redactata sau nu acea hotarare.
Da, negociati cu avocatul.dvs. ca sa se ocupe de urgentarea redactării hotărârii.
Puteti angaja si alt avocat pentru aceasta operatiune juridică nefiind obligatoriu sa se ocupe avocatul dvs.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat