Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... neplata factura
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

neplata factura

buna ziua,ce trebuie sa fac daca am eliberat o factura care a fost platita partial mentionez ca la factura este atasat contract de prestari servici
Acțiune in instanta.
Nu va hazardati insa sa demarati un proces singura.
Consultati un avocat inainte, intrucat in functie de situatie sunt mai multe modalitati de a actiona, unele prevazand o procedura speciala.
De asemenea si costurile si sansele sunt diferite in functie de abordarea aleasa.
Hristos a Înviat!
Contractați servicii avocațiale pentru a se demara procedura oportună în speța dvs:
-cerere de valoare redusă;
-ordonanță de plată;
-acțiune de drept comun, în pretenții (cerere în atragerea răspunderii civile contractuale).
Puteți alege un reprezentant convențional inclusiv din lista consultanților de pe forum.
De asemenea procedura medierii ar putea fi o soluție.