avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... adoptie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

adoptie

Am aflat dupa 20 de ani ca sora mea, despre care mi s-a spus doar ca a murit la nastere, a fost abandonata de mama in spital.
Stiu doar spitalul la care a fost nascuta, anul si faptul ca ar fi fost adoptata.
Ce trebuie sa fac, carei institutii sa ma adresez pentru a o putea gasi?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Marya2019 , utilizator 18:07, 5 Mai 2020
Exista un site/cont pe fqcebook:copiii niciodata uitati ai Romaniei
Au rezolvat multe cazuri asemanatoare.


irina966 a scris:

Am aflat dupa 20 de ani ca sora mea, despre care mi s-a spus doar ca a murit la nastere, a fost abandonata de mama in spital.
Stiu doar spitalul la care a fost nascuta, anul si faptul ca ar fi fost adoptata.
Ce trebuie sa fac, carei institutii sa ma adresez pentru a o putea gasi?
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adoptie nepotel ce urmeaza a fi abandonat !!! AndreiTAndrei AndreiTAndrei Buna ziua. Am o sora ce a ramas insarcinata la varsta de 18 ani , problema este ca a aflat acest lucru , in a cincea luna de sarcina . Nu isi doreste acest ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, va rog mult sa ma ajutati si sa ma indrumati in situatia ... Euroinvest Euroinvest Buna ziua, Va rog mult sa ma ajutati si sa ma indrumati in situatia pe care o voi relata. Santem cinci frati (toti adulti,unii dintre noi cu copii),nascuti ... (vezi toată discuția)
Copil furat in maternitate dragossterpu dragossterpu Copil furat in maternitate. Parintii au primit documente false si nu stiu nimic despre copil (vezi toată discuția)