Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... adoptie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

adoptie

Am aflat dupa 20 de ani ca sora mea, despre care mi s-a spus doar ca a murit la nastere, a fost abandonata de mama in spital.
Stiu doar spitalul la care a fost nascuta, anul si faptul ca ar fi fost adoptata.
Ce trebuie sa fac, carei institutii sa ma adresez pentru a o putea gasi?
Va multumesc!
Exista un site/cont pe fqcebook:copiii niciodata uitati ai Romaniei
Au rezolvat multe cazuri asemanatoare.

irina966 a scris:

Am aflat dupa 20 de ani ca sora mea, despre care mi s-a spus doar ca a murit la nastere, a fost abandonata de mama in spital.
Stiu doar spitalul la care a fost nascuta, anul si faptul ca ar fi fost adoptata.
Ce trebuie sa fac, carei institutii sa ma adresez pentru a o putea gasi?
Va multumesc!