Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Vecină care ma înjură
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Vecină care ma înjură

Bună ziua!Ce pot face ca vecina mea sa nu ma mai înjure de fiecare dată când ies pe balcon și fumez?Specific ca i-am facut reclamație la poliție acum doi ani ,dar degeaba. Va multumesc frumos!
Dacă nu puteți s-o ignorați efectiv, aveți la îndemâmă posibilitatea de a formula o acțiune în răspundere civilă delictuală, invocând inclusiv art. 72 Cod Civil!
Viata la bloc de locuit in comun nu este pe cat de linistita si de roz pe cat ne dorim
Vecinii in rare ocazii avem posibilitatea sa ii selectionam
Diferendele intre locatri,in imobilele de locuit in comun trebuiesc solutionate cu intelegere cu intelepciune si cu toleranta
Nu se stie niciodata cand situatia ne obliga sa apelam la vecini
Trebuie sa intelegeti ca exista persoane care nu suporta fumul,mirosul de tigara si astfel este de inteles reactia vecinei
Si vi se pare corect si normal sa injuri vecinii pentru că nu suporți anumite mirosuri?Eu dacă sunt vegetariana si nu suport mirosul de carne prăjită, fiarta...ce sa fac?sa înjur și eu ca ea?La ea nu mirosul de țigară o deranjeaza,ci persoana mea.Nu a deranjato mirosul de țigară până cand am urcat la ea într-o noapte sa o rog sa închidă muzica.Eu știu ca oricât de mult te-ar deranja un vecin nu-l injuri pe la geam,te duci la el si discuți civilizat.

ynocentta a scris:

Viata la bloc de locuit in comun nu este pe cat de linistita si de roz pe cat ne dorim
Vecinii in rare ocazii avem posibilitatea sa ii selectionam
Diferendele intre locatri,in imobilele de locuit in comun trebuiesc solutionate cu intelegere cu intelepciune si cu toleranta
Nu se stie niciodata cand situatia ne obliga sa apelam la vecini
Trebuie sa intelegeti ca exista persoane care nu suporta fumul,mirosul de tigara si astfel este de inteles reactia vecinei