Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nu pot scoate fiscalul
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nu pot scoate fiscalul

Buna ziua. In anul 2019 bunicul meu, mi-a facut o procura de vanzare pt doua masini, iar in anul 2020 el a decedat. Nu am reusit sa vand masinile, iar cand am gasit cumparator, am fost sa scot fiscalul de la primarie si nu au vrut sa mi-l dea pe motiv ca nu mai e valabila procura. Am si un testament prin care imi lasa o garsoniera, iar masinile sunt trecute pe rol acolo. Cum pot face sa vand aceste masini sau sa fie pe numele meu?
Trebuie să dezbateti succesiunea după bunicul dvs.
După ce obtineti certificatul de mostenitor, puteti vinde mașinile.
Procurile încetează la deces.
Dezbateti succesiunea si in baza documentului urmeaza sa puteti desfasura actele si actiunile aferente instrainarii celor 2 bunuri mobile