Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Adeverinta anexa12 hg257/2011
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Adeverinta anexa12 hg257/2011

Bună ziua,
Am depus dosarul de pensionare pentru limita de vârstă, in luna Februarie, a venit decizia, apoi pensia în luna Aprilie, iar pe data de 5 Mai am primit o înștiințare ca trebuie sa aduc alt tip de adeverință pentru grupa de munca în termen de 60 de zile,(ad. conform anexei 12, HG257/2011).Daca nu voi prezenta adeverinta dosarul se va recalcula fără a fi luata în calcul grupa de munca, caz în care nu mai pot ieși la pensie.
Este posibil acest lucru?
Va mulțumesc anticipat.
mitchel1966, utilizator
Da.
Este foarte posibil.
Curios este, de ce au dat deczie de admitere, daca dosarul nu a fost in regula ?
Lamuriti urgent problema acestei adeverinte cu casa locala.
Este vorba despre adeverinta de grupa care este redactata sub alta forma, nu despre autenticitate. A fost eliberata in 2015,si acum cer completata conform anexei 12. Fabrica a fost iar arhiva mutata la Cluj, motiv pentru care trebuie sa plătesc 800 de Ron și nu ma pot încadra în timp
O zi buna