avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1983 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Adeverinta anexa12 hg257/2011
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Adeverinta anexa12 hg257/2011

Bună ziua,
Am depus dosarul de pensionare pentru limita de vârstă, in luna Februarie, a venit decizia, apoi pensia în luna Aprilie, iar pe data de 5 Mai am primit o înștiințare ca trebuie sa aduc alt tip de adeverință pentru grupa de munca în termen de 60 de zile,(ad. conform anexei 12, HG257/2011).Daca nu voi prezenta adeverinta dosarul se va recalcula fără a fi luata în calcul grupa de munca, caz în care nu mai pot ieși la pensie.
Este posibil acest lucru?
Va mulțumesc anticipat.
Ultima modificare: Joi, 7 Mai 2020
mitchel1966, utilizator
Cel mai recent răspuns: mitchel1966 , utilizator 13:13, 7 Mai 2020
Da.
Este foarte posibil.
Curios este, de ce au dat deczie de admitere, daca dosarul nu a fost in regula ?
Lamuriti urgent problema acestei adeverinte cu casa locala.
Este vorba despre adeverinta de grupa care este redactata sub alta forma, nu despre autenticitate. A fost eliberata in 2015,si acum cer completata conform anexei 12. Fabrica a fost iar arhiva mutata la Cluj, motiv pentru care trebuie sa plătesc 800 de Ron și nu ma pot încadra în timp
O zi buna

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Grupa de munca Cristina Craciunescu Cristina Craciunescu Buna ziua! Ma numesc Cristina Craciunescu si as vrea sa stiu cum sa calculez oportunitatea iesirii la pensie. Mentionez ca am la ora actuala 35 de ani vechime ... (vezi toată discuția)
Grupă de muncă in agricultură felicia_petrila felicia_petrila Bună ziua! Tatăl meu a lucrat in cadrul unui IAS, din 1964 până in anul 1989. Intrebarea mea este dacă tăierea de pomi si stropirea lor intră in ... (vezi toată discuția)
Gradul de toxicitate 2 Minciuc Minciuc Am esit la pensie în anul 2008 pe de cizie aveam 48 de ani lucrați, am lucrat 25 de ani în gradul de toxicitate 2 și schimbul 3,am primit un spor de 3 luni ... (vezi toată discuția)