Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Închidere balcon
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Închidere balcon

Bună ziua. Am o nelămurire. Îmi trebuie autorizație de construcție în cazul în care doresc sa închid fațada balconului din termopan? Locuiesc la parter iar apartamentul are prevazut lateralele balconului și acoperișul care este defapt balconul vecinului de la etajul 1, eu doresc să-l închid punându-i termopan, menționez ca nu modific cu obsolut nimic structura blocului.
Conform disp L nr 196/2018 proprietarul nu are dreptul legal sa schimbe aspectul sau destinatia partii comune de condominiu
Exteriorul imobilului=fatada reprezinta parte comuna
Aveti nevoie de acordul asociatiei de proprietari sa realizati proiect tehnic,autorizatie de constructie si certificat de urbanism