Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CMI SAU NU?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CMI SAU NU?

1Poate administratorul unei societati sa-si vanda marfa singur adica sa fie si vanzator dar fara contract de munca?
2Daca se doreste incetarea cmi dupa somaj tehnic trebuie sa facem un stat de plata pentru 1 zi iar de a doua zi se face incetarea?
1. Poate desfasura activitate fara a avea c.i.m., daca in atributii - actul de numire/ statut/ contract de mandat etc. - intra si comercializarea de bunuri.

2. Incetarea c.i.m. se poate face cu aceeasi zi in care inceteaza somajul tehnic.