Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime în muncă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime în muncă

Bună ziua . Vă rog să mă ajutați în următoarea problemă . Un mediator care activează în cadrul unui cabinet de mediere dar nu are contract de muncă poate beneficia de vechime în muncă pentru activitatea prestată în cadrul cabinetului ?
Potrivit art.16 alin.5 din Legea nr.53/2003 – Codul Muncii, republicata, modificata si completata, “munca prestata in temeiul unui contract individual de munca constituie vechime in munca”.