Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... fumatul la bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

fumatul la bloc

dedesubtul ap. nostru, sint chiriasi, 4 la numar toti fumatori. Fumeaza la fiecare 30min in balcoane (deschise, 2), de unde ne intra fumul in toate camerele+baie+bucatarie. Nu putem aerisi, nu putem sta in balcoane la soare. Ce putem face pe cale legala, caci nu se poate ajunge la nici o intelegere cu "studentii"?
Ati rezolvat ceva intre timp? la momentul actual ne confruntam si noi cu aceeasi problema. am si discutat cu un avocat si dorim sa dam in judecata proprietarul apartamentului inchiriat, efectiv chiriasii fumeaza constant pe balcon, nu pot aerisi, nu pot sta afara.