Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA room service si minibar
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA room service si minibar

Bună ziua,

La produse nealcoolice care este cota de TVA la înregistrarea vânzărilor room service și care este cota de TVA la înregistrarea vânzărilor de minibar?

Mulțumesc,
Daca bauturile nu sunt servite in regim de bar/restaurant, se aplica cota standard, ca la magazin - 9% nealcoolice si 19% alcoolice.
Mai multe explicatii aveti chiar in Ordinul 3659/2018 emis de MFP:
[ link extern ]