avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor somaj Tehnic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor somaj Tehnic

Buna ziua . Nu am primit Șomajul Tehnic nici pana in ziua de azi Ce pot face ca peste tot unde am sunat nu mi se dau detali . Precizez ca sunt și părinte singur și era unica sursa de venit având in vedere ca nu se încep grădinițele . Dacă angajatorul ar fi luat bani ar fi posibil sa nu mi dea și sai păstreze pt el ? Cum pot verifica ? Mi-ar fi de folos câteva îndrumări . Mulțumesc anticipat
Ultima modificare: Vineri, 15 Mai 2020
Adyta85, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:51, 15 Mai 2020
La Ajofm puteti afla daca a primit banii.
Am sunat la anofm de mai multe ori ... raspunsu a fost același ca doar angajatorul poate sa ceara informații ..
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Atunci depuneti o sesizare la AJOFM si ITM ca nu vi s-au platit banii.
Ultima modificare: Vineri, 15 Mai 2020
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor somaj? hannacska hannacska Buna dimineata! Am o situatie \\"ciudata\\" impreuna cu mai multi colegi.Lucram la o firma care a intrat in insolventa recent. Acelas proprietar de firma ... (vezi toată discuția)
Depunere dosar somaj popescu georgeta popescu georgeta Buna ziua Sunt in situatia de depunere a dosarului de somaj .Societatea care m-a restructurat cu art65(1) nu mi-a platit drepturile din luna aprilie . Insist ... (vezi toată discuția)
Cine verifica activitatea ajofm –ului ? viorica56 viorica56 Buna ziua ! Cine verifica activitatea AJOFM –urilor ? Numai justitia este in masura sa faca dreptate si numai individual putem sa castigam ... (vezi toată discuția)