Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor somaj Tehnic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor somaj Tehnic

Buna ziua . Nu am primit Șomajul Tehnic nici pana in ziua de azi Ce pot face ca peste tot unde am sunat nu mi se dau detali . Precizez ca sunt și părinte singur și era unica sursa de venit având in vedere ca nu se încep grădinițele . Dacă angajatorul ar fi luat bani ar fi posibil sa nu mi dea și sai păstreze pt el ? Cum pot verifica ? Mi-ar fi de folos câteva îndrumări . Mulțumesc anticipat
Adyta85, utilizator
La Ajofm puteti afla daca a primit banii.
Am sunat la anofm de mai multe ori ... raspunsu a fost același ca doar angajatorul poate sa ceara informații ..
Atunci depuneti o sesizare la AJOFM si ITM ca nu vi s-au platit banii.
Cornel Vasile, Consilier juridic