Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediul fără plată
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediul fără plată

Bună ziua!
Firma la care lucrez este in desființare. Patronul intenționează să ne trimită în concediu fără plată și apoi în șomaj. Întrebarea mea este: Din concediul fără plată se poate intra direct în șomaj?.
Cu stimă!
Da,, se poate asa ceva.