avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 878 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediul fără plată
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediul fără plată

Bună ziua!
Firma la care lucrez este in desființare. Patronul intenționează să ne trimită în concediu fără plată și apoi în șomaj. Întrebarea mea este: Din concediul fără plată se poate intra direct în șomaj?.
Cu stimă!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:43, 15 Mai 2020
Da,, se poate asa ceva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme salarii ContSters103248 ContSters103248 Lucrez la o firma privata si patronul intirzie cu salariila de 3 lunide zile nu vrea sa discute cu noi si din cite am inteles nu vrea sa ne trimita nici in ... (vezi toată discuția)
Sunt insarcinata in 6 luni,in cateva zile firma la care lucrez intra in insolventa ce se intimpla cu mine? omide1 omide1 Buna ziua Sunt insarcinata in 6 luni ,firma la care lucrez intra in insolventa in 3- 4 zile ,o saptamana nu stiu exact.Am intrebat seful ce se intimpla cu ... (vezi toată discuția)
Somaj duleaconstantinionut duleaconstantinionut buna ziua, as dori sa imi raspundeti si mie la o intrebare. lucrez la o firma cu contract de munca din martie 2009. in iunie 2011 am intrat in concediu de 2 ... (vezi toată discuția)