Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren aferent locuinței
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren aferent locuinței

Bună ziua,
Mama mea a cumpărat casa în care a locuit și locuiește, cu legea 112. Această locuiță are un teren de 440 m. Terenul este închiriat din 1995 de la Rom Vial,( încă plătește chirie)
Care sunt pașii de urmat pentru a cesiona acest teren?
Finica 1, utilizator
Cel mai bine este sa intrebati acolo unde platiti chirie. Posibil sa nu se poata concesiona.