Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperare daune morale
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperare daune morale

În cât timp de la finalizarea procesului ar trebui sa înceapă plata daunelor morale și materiale.
Cat timp trebuie sa aștept și ce pași ar trebui sa urmez dacă nu vrea sa plătească?
De la ramanerea definitiva a hotararii, in caz contrar va trebui sa recurgeti la un executor judecatoresc.
Eu zic sa il/o notificati ca are termen 5 zile calendaristice ( zic eu) in care sa faca plata, in caz contrar va adresati unui exector judecatoresc
Daca instanta nu a mentionat un termen exact de plata acestor debite, dupa ramanerea definitiva a hotararii mergeti la executor. In prealabil, ii puteti notifica sa achite sumele conform sentinta / decizie.