Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Executarea silita
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Executarea silita

Buna ziua, spuneți mi daca o persoana a fost executată silit poate platit 50 la sută din datorie, și diferența în rate lunare.
Bună ziua,

Acest lucru se poate face dacă ajungeți la o înțelegere cu creditorul. În situația în care nu se ajunge la un astfel de acord, executarea silita se va face pentru tot debitul și pentru cheltuielile de executare silita.
Trebuie sa discutati direct cu creditorul. Daca accepta, da.