avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 686 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Activitati proprii de birou
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Activitati proprii de birou

Buna ziua,
Am o nelamurire cu privire la subiectul activitati proprii de birou pentru societate.
Aceasta clasa CAEN autorizata ONRC la sediul social, intr-un apartament/acasa (casuta postala si loc de depozitare al actelor si documentelor specifice, deci care nu genereaza venituri), presupune si obtinerea altor autorizatii /avize (Primarie, Mediu etc.)? Daca da, care sunt acestea?
Mentionez ca activitatea firmei pe celelalte coduri CAEN generatoare de venituri 9329, 5030 etc. sunt autorizate complet, conform legii si respectiv, desfasurate in afara sediilor proprii.
Multumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 30 Mai 2020
Andra.svm, utilizator
Cel mai recent răspuns: Andra.svm , utilizator 14:09, 30 Mai 2020
Buna ziua,
Daca nu se desfasoara activitati economice la sediul social, nu este nevoie de autorizare.
Va multumesc! Chiar nu gaseam nimic despre acest subiect...
Zi minunata!

sensitivec a scris:

Buna ziua,
Daca nu se desfasoara activitati economice la sediul social, nu este nevoie de autorizare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Avizare coduri caen onrc Eugenia04 Eugenia04 O avocata mi-a infiintat o firma noua pe care i-am spus ca doresc sa desfasor activitate de comert (de fapt intermediere) de produse electrice. In baza unor ... (vezi toată discuția)
Autorizare activitate microintreprindere la sediul social alexu33 alexu33 Buna ziua! Sunt asociatul unic al unei microintreprinderi pe care am creat-o depunand personal documentele la ONRC. Urmeaza sa efectuez activitati de ... (vezi toată discuția)
Autorizare sediu cu activitate scoala de dans sensa04 sensa04 Am o societate comerciala in cadrul careia vreau sa deschid si o scoala de dansuri sociale (salsa, bachata, tango argentinian, dansul mirilor etc) si dansuri ... (vezi toată discuția)