Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Activitati proprii de birou
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Activitati proprii de birou

Buna ziua,
Am o nelamurire cu privire la subiectul activitati proprii de birou pentru societate.
Aceasta clasa CAEN autorizata ONRC la sediul social, intr-un apartament/acasa (casuta postala si loc de depozitare al actelor si documentelor specifice, deci care nu genereaza venituri), presupune si obtinerea altor autorizatii /avize (Primarie, Mediu etc.)? Daca da, care sunt acestea?
Mentionez ca activitatea firmei pe celelalte coduri CAEN generatoare de venituri 9329, 5030 etc. sunt autorizate complet, conform legii si respectiv, desfasurate in afara sediilor proprii.
Multumesc!
Andra.svm, utilizator
Buna ziua,
Daca nu se desfasoara activitati economice la sediul social, nu este nevoie de autorizare.
Va multumesc! Chiar nu gaseam nimic despre acest subiect...
Zi minunata!

sensitivec a scris:

Buna ziua,
Daca nu se desfasoara activitati economice la sediul social, nu este nevoie de autorizare.