Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... EMITERE FACTURA - SERVICII , FARA CONTRACT INCHEIAT !
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

EMITERE FACTURA - SERVICII , FARA CONTRACT INCHEIAT !

..O societate care a preluat de la o Primarie , servicii de furnizare a APEI , emite si trimite facturi de APA POTABILA - catre persoane fizice , fara a fi incheiate contracte individuale ! ....cu toate ca pe facturile emise , exista un numar de contract !!!!
.....Apa nu este potabila ( este colectata din albia unui rau ) ! ...si cu toate astea , ea este facturata ca - ,,APA POTABILA " !!!!
....Ce este de facut !!!???
Multumesc !!!!
Probabil firma a încheiat cu primăria un contract de furnizare apa potabila în baza căruia primăria furniza apa către utilizatori. Ati avut încheiat contract individual încheiat cu primăria? Solicitati lămuriri la primarie iar în privința calității apei puteți face o sesizare la direcția de sănătate publica și sa cereți ai buletinele de analiza aapei pe care ar trebui sa le facă firma furnizoare.