Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Racordare retea cabalizare publica
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Racordare retea cabalizare publica

Buna ziua. In urma cu doi ani de zile s-a finalizat proiectul pe fonduri europene de canalizare si apa potabila in comuna, insa au ramas case fara conducta sau gura de vizitare pentru canalizare. Mentionez ca este o sufrafata de aproximativ 100 m, intre doua proprietati, unde nu exista teava de canalizare. Primaria ne obliga sa facem subtraversarea pe sub drumul national prin forte proprii. Cine trebuie sa execute aceste lucrari, eu sau administratia locala? Tin sa precizez ca nu dispun de suma necesara pentru efectuarea lucrarilor.
Daca portiunea nefinalizata a fost cuprinsa in proiectul initial aprobat pe fonduri europene si nu s-a facut, sarcina este a primariei. Depuneti o cerere scrisa, cu nr. de inregistrare/ data, vin alegerile, iar primarul si consilierii au nevoie de voturi.
Doresc un raspuns clar din punct de vedere legistaliv. Sa pot sa vorbesc pe baza legala

un-roman a scris:

Buna ziua. In urma cu doi ani de zile s-a finalizat proiectul pe fonduri europene de canalizare si apa potabila in comuna, insa au ramas case fara conducta sau gura de vizitare pentru canalizare. Mentionez ca este o sufrafata de aproximativ 100 m, intre doua proprietati, unde nu exista teava de canalizare. Primaria ne obliga sa facem subtraversarea pe sub drumul national prin forte proprii. Cine trebuie sa execute aceste lucrari, eu sau administratia locala? Tin sa precizez ca nu dispun de suma necesara pentru efectuarea lucrarilor.