avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Racordare retea cabalizare publica
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Racordare retea cabalizare publica

Buna ziua. In urma cu doi ani de zile s-a finalizat proiectul pe fonduri europene de canalizare si apa potabila in comuna, insa au ramas case fara conducta sau gura de vizitare pentru canalizare. Mentionez ca este o sufrafata de aproximativ 100 m, intre doua proprietati, unde nu exista teava de canalizare. Primaria ne obliga sa facem subtraversarea pe sub drumul national prin forte proprii. Cine trebuie sa execute aceste lucrari, eu sau administratia locala? Tin sa precizez ca nu dispun de suma necesara pentru efectuarea lucrarilor.
Cel mai recent răspuns: un-roman , utilizator 14:20, 3 Iunie 2020
Daca portiunea nefinalizata a fost cuprinsa in proiectul initial aprobat pe fonduri europene si nu s-a facut, sarcina este a primariei. Depuneti o cerere scrisa, cu nr. de inregistrare/ data, vin alegerile, iar primarul si consilierii au nevoie de voturi.
Doresc un raspuns clar din punct de vedere legistaliv. Sa pot sa vorbesc pe baza legala


un-roman a scris:

Buna ziua. In urma cu doi ani de zile s-a finalizat proiectul pe fonduri europene de canalizare si apa potabila in comuna, insa au ramas case fara conducta sau gura de vizitare pentru canalizare. Mentionez ca este o sufrafata de aproximativ 100 m, intre doua proprietati, unde nu exista teava de canalizare. Primaria ne obliga sa facem subtraversarea pe sub drumul national prin forte proprii. Cine trebuie sa execute aceste lucrari, eu sau administratia locala? Tin sa precizez ca nu dispun de suma necesara pentru efectuarea lucrarilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Blocarea accesului la garaj/gradina de un şanţ de scurgere melcio melcio Situatia este urmatoarea: conducta de apa potabila functioneaza in comuna dar conducta de canalizare nu a fost inca instalata.. Vecinul meu de vizavi care nu ... (vezi toată discuția)
Referitor la lucrari de canalizare ionclaudia ionclaudia Buna ziua, Am nevoie de un sfat. Locuiesc intr-o cumuna din Jud Ilfov. Acum doi ani s-au inceput lucrarile pentru canalizare si apa. Atat pe strada mea cat ... (vezi toată discuția)
Bransament canalizare StillS StillS Sunt intr-o situatie care imi da mari batai de cap, incerc sa inteleg cum functioneaza logica unor oameni. Sunt in faza de constructie casa in care urmeaza sa ... (vezi toată discuția)