Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Șomaj tehnic și contract part time
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Șomaj tehnic și contract part time

Sunt angajat la un restaurant și beneficiez de șomaj tehnic din luna martie în luna aprilie am început o colaborare cu un cămin de bătrâni și am semnat un contract part Time (2ore)..... Întrebarea e șomajul tehnic cu contractul part Time se bat cap în cap? :)
Bună ziua,

Din punctul meu de vedere consider ca este permisă cumularea celor doua sume, respectiv indemnizația și salariul pt part-time.