Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... se poate face contestatie PFA somaj tehnic aprile ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

se poate face contestatie PFA somaj tehnic aprile neplatit pana la 02.06.2020

PFA-ul depune cererea pe apr 2020 prin aici.gov.ro in 8.05.2020 , primeste nr inreg (cererea ca este corecta si completa cu atasamente scanate semnate cu pix-ul)
Pe 20 .05. primeste raspuns automat "cererea a fost solutionata" , deschide atasament, mesaj " cerere respinsa (atat) .
la emailurile trimise la apismb@mmanpis.ro BUCURESTI, nu raspunde nimeni.
Unde se poate adresa o contestatie/revenire sau ce alte demersuri recomandati ptr incasare indemnizatie somaj tehnic a lunii apr?
VioZ, utilizator
Exista si motivul respingerii cererii ?
fara motiv-doar respingere
Din ce am citit pe internet se pare ca uneori cineva de la somaj te suna sa faci completari (daca este cazul) dar nu am gasit pe nimeni respins