Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Inselat la cumpararea masinii
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Inselat la cumpararea masinii

Am cumparat o masina , dupa cca 100km parcursi sa aprins un bec in bord , ajungand intr_ un service sa constatat ca este defect motoru. Ce pot sa fac? Este vreo cale legala? Multumesc anticipat
Atat timp cat anterior achizitiei vehiculului nu ati inteles sa realizati verificare tehnica in service autorizat,v-ati asumat automat riscuri
Este greu sa demonstrati ca defectiunea la motor era la momentul achizitiei vehiculului
Eventual prin expertiza tehnoca se poate concluziona,dar de vreme ce ati inteles sa achizitionat vehiculul fara verificare se prezuma ca v-ati asumat riscurile