Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... suspendare permis
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

suspendare permis

Buna seara,mi s a suspendat permisul de conducere pe o perioada de o luna de zile depasind linia continua ,daca ca fac contestatie mi pot sa l recuperez in cateva zile sau se poate prelungi perioada de suspendare
Daca atacati procesul verbal cu plangere contraventionala, va puteti recupera permisul pe baza certificatului de grefa si il veti putea folosi pe tot parcursul procesului.
In cazul in care aveti castig de cauza, va pastrati permisul.
In caz contrar, va trebui sa-l predati 30 de zile.
Nu se pune problema prelungirii perioadei de suspendare, decat in cazul in care nu predati permisul la timp.
Va multumesc pt raspuns!