Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... ONG
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

ONG

Care este diferenta dintre un srl si un ong?
Un SRL poate fi transformat in ONG?
Care este minimum de actionari la un ong?
Un ong are nevoie de minim 3 membrii fondatori,diferențele sunt destul de multe în timp ce un ong se presupune că desfășoară o activitate non-profit sau o activitate economică în scopul susținerii obiectului de activate social-umanitar-educativ un srl este o societate comercială care urmărește realizarea unui profit economic de care vor beneficia asociatii,acționarii în cazul unei SA etc.Srl -ul nu poate sa fie transformat în ong.