Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Obligatie prezenta la sedinta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Obligatie prezenta la sedinta

Buna ziua.As dori sa stiu daca o persoana care lucreaza in ture de 12 ore este obligata sa participe la sedinta de la locul de munca ,din timpul sau liber si daca poate fi sanctionata pentru neprezentare ,tinand cont ca se afla in afara orelor de program.
Depinde de modul de reglementare a participarii la sedinte.
Cornel Vasile, Consilier juridic