Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Denumire societate, elemente de similaritate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Denumire societate, elemente de similaritate

Daca fac rezervare denumire online si imi apare ca prezinta elemente de similaritate, trebuie sa fac alta rezervare, cu alt nume, chiar daca mi-a alocat numar?
Puteți face o alta rezervare cu un alt nume pentru nu a nu întâmpina probleme sau, dacă va doriți în mod deosebit aceasta denumire, puteți redacta o nota explicativa prin care sa puneți în vedere celor de la ONRC ca denumirea firmei dvs. respecta cerințele impuse de dispozițiile legale.. Ar trebui analizate puțin asemănările cu celalalte denumiri, obiectele de activitate..