Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acte necesare ITM pentru mutare norma intreaga de pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acte necesare ITM pentru mutare norma intreaga de pe o firma pe alta

Adresez o intrebare cunoscatorilor: ce acte sunt necesare la ITm pentru a modifica unui salariat norma de 8 ore/zi in 2 ore/zi in ideea in care acel salariat isi face un alt contract de munca cu norma intreaga la alta societate?
Am facut act aditional de modificare norma si salariu, dar la ITM mi s-a spus ca trebuie sa fac decizie de incetare si alt contract de munca! Exista undeva stipulat ca pentru situatia de mai sus trebuie procedat asa?
da,e corect ce ti-a spus de la ITM.El a plecat din societatea voastra care avea norma intreaga la alta societate ,dar va ramane colaborator la voi cu 2 ore.Deci,necesita alt contract.