Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj

Buna ziua! Incepand cu luna aprilie 2020 am fost in somaj iar din iulie 2020 m-am angajat cu cim pe perioada nedeterminata . In cazul in care incetez cim pot beneficia in continuare de somaj? Multumesc mult!
Nu mai puteti beneficia de somaj decat dupa ce veti avea minim 12 luni de stagiu, intrucat ati incheiat un nou c.i.m. pe durata nedeterminata.
Dar in ce conditii as putea beneficia in continuare de somaj daca incetez cim actual?