avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1002 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj

Buna ziua! Incepand cu luna aprilie 2020 am fost in somaj iar din iulie 2020 m-am angajat cu cim pe perioada nedeterminata . In cazul in care incetez cim pot beneficia in continuare de somaj? Multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: OLIVIA_L , utilizator 14:23, 17 Iunie 2020
Nu mai puteti beneficia de somaj decat dupa ce veti avea minim 12 luni de stagiu, intrucat ati incheiat un nou c.i.m. pe durata nedeterminata.
Dar in ce conditii as putea beneficia in continuare de somaj daca incetez cim actual?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare din somaj mariusnasta mariusnasta Buna seara! Va rog sa ma autati in urmatoarea problema: -am fost in somaj din luna iunie 2014,pana in prezent. -incepand cu data de 25.11.2014 am gasit un ... (vezi toată discuția)
Beneficiaza de somaj ? anymaryh anymaryh Buna ziua! Am urmatoarea situatie : o persoana a lucrat la o societate, postul i-a fost restructurat, a intrat 2 luni in somaj (iulie si august 2012), iar ... (vezi toată discuția)
Somaj dupa somaj mamica84 mamica84 Buna ziua, Daca am fost in somaj, m-am angajat si iar restructureaza postul pe pricipiul \\"ultimul venit, ptrimul plecat\\" mai pot beneficia de ... (vezi toată discuția)