Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Virament greșit de la o instituție publica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Virament greșit de la o instituție publica

Bună ziua. Eu beneficiez de stimulentul pentru creșterea copilului în care îmi sunt lunar banii virați în contul meu personal. Acum 2 luni mi-au fost livrati mult mai mulți bani în cont de care m-am și folosit. Azi m-a sunat o doamna de la agenția pentru plăti și asistenta sociala să-mi zică ca a fost o greșeală de sistem și ca trebuie sa ii returnez. Eu i-am zis ca nu ii mai am și ca i-am folosit. Ea a zis ca nu e creștinește ce am făcut și ca trebuie returnați. Într-un final mi-a zis sa ma prezint la ei sa fac o cerere ca să nu-mi mai livreze stimulentul pentru creșterea copilului pe viitor ca să își recupereze din suma virata greșit. Întrebarea mea este dacă voi fi obligat sa plătesc suma către ei și dacă este bine sa fac acea cerere de care mi-au zis. Mulțumesc
Bună seara,

Presupun ca dvs. aveați cunoștință despre suma lunară pe care trebuia sa o primiți în cont, nu?
Da