Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Moștenire nedezbătută, închiriere apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Moștenire nedezbătută, închiriere apartament

Buna ziua. Daca nu am dezbatut inca mostenirea dupa decesul tatalui , avănd un certificat de mostenitor dupa decesul mamei în care sunt mostenitoare alaturi de tatal decedat.... pot inchiria un apartament unui chirias?
Nu
Parerea mea este ca puteti face asta, fara niciun fel de probleme. In documente sunteti coproprietar, deci aveti dreptul sa faceti acte de administrare.
Și eu zic tot da, în speță.