Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mi-am schimbat acoperisul in regie proprie fara ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mi-am schimbat acoperisul in regie proprie fara proiect. Ce e de facut pt intabulare?

Buna ziua,
Casa e undeva la tara. Pe documentele de intabulare figureaza ca am casa acoperita cu tigla bituminoasa (catron bituminos). Am modificat acoperisul complet, i-am schimbat forma si acum e din tabla zincata. Ce ar trebui sa fac astfel incat sa intru in legalitate si sa imi fie acceptata o noua intabulare?
Multumesc!
Sa faceti un proiect si sa obtineti autorizatie de ctie. de la primarie.
Pai nu stiu sa fac proiect. Eu am executat direct... Acum ar trebui sa plătesc o firma degeaba? Alta solutie nu exista?
tibirk, utilizator
Pentru intrarea in legalitate,este necesar sa contactati arhitect/proiectant care sa realizeze proiect tehnic
In baza acestuia constituiti dosar pe care il depuneti la serviciul urbanism din primaria teritoriala,cu scopul eliberarii de autorizatie de demolare,autorizatie de constructie si certificat de urbanism
In final relizati proces verbal de receptie finala
Toate documentele le depuneti in copie la ocpi
Am inteles... Procesul verbal de recepție cum se face pt lucrare in regie proprie?
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_409...