avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara!

Vecinul mă amenință să închid o fereastră care dă spre grădina lui,distanța e mai mică de un metru, în autorizația pe care am obtinut o aproximativ acum 20 ani e trecut iluminator..,am vreo șansă să păstrez fereastra ,mentionez că nu o deschid, o folosesc pentru lumină .
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 00:12, 2 Iulie 2020
Buna seara,
Faceti-ii doar format de iluminator si aerisire (doar sa se rabata nu sa se vada prin ea si sa se deschida) si atunci nu are ce sa va faca.
Geamul trebuie sa fie din acela prin care intra lumina dar nu se vede (cu flori sau forme geometrice)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Geam pe balcon pentru iluminat casa scarii Maria_0022 Maria_0022 Buna ziua, Am urmatoarea situatie: geamul de iluminare pentru casa scarii este pe balconul meu. \"geamul\" respectiv este format din doua randuri de ... (vezi toată discuția)
Ferestrele de la etaj Daniela paduraru Daniela paduraru În proiect este prevăzut cu ferestre la etaj și 70 cm între gard și casă ,autorizația este făcută în anul 1999 și în memoriu scrie că ferestrele ... (vezi toată discuția)