avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 889 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stagiu de cotizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stagiu de cotizare

Buna seara.In decembrie 2019 am incetat munca la vechiul loc de munca intrand apoi in somaj pana in prezent cand am Gasit un nou loc de munca.Astazi printre actele cerute la angajare mi au cerut stagiul de cotizare pe ultimele 6 luni de la vechiul angajator.Acum am o dilema.De unde il iau de la somaj pe perioada ianuarie 2020-iunie 2020 sau de la anajatorul anterior pe perioada iulie 2019 decembrie 2020.Am uitat sa intreb si mi e aiurea sa intreb acum.multumesc mult
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:45, 3 Iulie 2020
Stagiu de cotizare se obtine de la Casa de Pensii.

De la AJOFM luati o adeverinta cu perioada de somaj , inclusiv cu indemnizatia primita.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie de somaj in caz de expirare cim pe perioada determinata mixi_v mixi_v Buna seara, Eu am un contract pe perioada determinata si anume 23 iulie 2012-30 iunie 2013. Intrebarea mea este daca aceasta perioada acopera stagiul de ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de somaj? manowar1979 manowar1979 Buna ziua! Am nevoie de o informatie de la dvs deoarece agentia judeteana de care apartin, adica Targu Neamt, nu m-a lamurit...pana pe data de 22 decembrie ... (vezi toată discuția)
Somaj covaci112233 covaci112233 Buna dimineata.De la firma unde lucrez m-au dat in somaj,unde am 14 luni cotizate,deci ma incadrez la somaj.Acum intampin urmatoarea problema,mi-am pierdut ... (vezi toată discuția)