Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stagiu de cotizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stagiu de cotizare

Buna seara.In decembrie 2019 am incetat munca la vechiul loc de munca intrand apoi in somaj pana in prezent cand am Gasit un nou loc de munca.Astazi printre actele cerute la angajare mi au cerut stagiul de cotizare pe ultimele 6 luni de la vechiul angajator.Acum am o dilema.De unde il iau de la somaj pe perioada ianuarie 2020-iunie 2020 sau de la anajatorul anterior pe perioada iulie 2019 decembrie 2020.Am uitat sa intreb si mi e aiurea sa intreb acum.multumesc mult
Stagiu de cotizare se obtine de la Casa de Pensii.

De la AJOFM luati o adeverinta cu perioada de somaj , inclusiv cu indemnizatia primita.