avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1314 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Asigurare ptr gravide
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Asigurare ptr gravide

Am fata gravidă în 32 săptămâni a lucrat la [nume cinema] brașov până acum a fost în șomaj tehnic de la 1 iulie urmă să între în concediu prenatal dar a fost anunțată că începând cu 24 iunie nu mai este asigurată și nu mai poate beneficia de concediu ce trebuie să facă ? Mulțumesc frumos
Ultima modificare: Luni, 6 Iulie 2020
Elena Andreea, administrator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:54, 7 Iulie 2020
Este vorba despre D112...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casnica pe asigurarea sotului ContSters318961 ContSters318961 Buna ziua, Stau acasa,nu am lucrat niciodata,am 21 de ani si sunt insarcinata in 2 luni.Doresc sa va intreb daca pot trece pe asigurarea sotului?si daca,find ... (vezi toată discuția)
Plata cas gravida carmen-ioana carmen-ioana buna dimineata,as avea si eu o nelamurire...sunt insarcinata in 9 sapt,am fost la medicul de familie pt o trimitere la analizele de sange si mi sa pus ca nu ... (vezi toată discuția)
Asigurare medicala gabriella27 gabriella27 Buna ziua.Ma numesc Mititelu Gabriela si problema mea este urmatoarea:sunt insarcinata insa nu lucrez deci nu beneficiez de asigurarea medicala.M-am interesat ... (vezi toată discuția)