avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Vanzare casa fara contract individual de energie ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Vanzare casa fara contract individual de energie electrica

Buna ziua.
In anul 2011 am achizitionat o casa, prin credit Prima casa. Dezvoltarorul nu a predat imobilul cu contract individual de energie electrica, mentionand ca va face aceast lucru dupa finalizarea ultomei case de pe strada, dar nu a facut acest lucru nici pana astazi.
Mentionez ca toate casele au contor individial din care se ajunge in contorul din casa.
As dori sa stiu cat m-ar incurca acest lucru in situatia in care as dori sa vand acest imobil.
Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Daune furtuna MariaEmilia MariaEmilia In timpul unei furtuni cu tunete si fulgere, contorul electric al casei aflat in strada, la 1 metru de un stalp de electricitate, a fost TRAZNIT si o parte ... (vezi toată discuția)
Debransare energie electrica sebally sebally Imobilul din comuna D. se află în proprietatea comuna a subsemnatei și a fratelui meu. Încă din timpul vieții ultimului defunct, mama noastră, în anul ... (vezi toată discuția)
Nerespectare termeni antecontract de catre dezvoltator soringheorghe soringheorghe Buna ziua, In speranta ca am incadrat corespunzator acest subiect (in caz contrar rog un moderator sa mute acest post la rubrica cuvenita) va rog sa ma ... (vezi toată discuția)