Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acceptare contract
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acceptare contract

Am un contract de transport de 2 pagini, pe prima sunt date necesare transportului, inclusiv penalizari de intarziere, pe a doua clauze. Contractul a fost semnat DOAR pe pagina a 2-a. Se considera si prima pagina ca fiind acceptata?
In principu da! De aceea firmele mari , care se respecta , impun semnarea contractelor pe fiecare pagina! Pentru a preintampina astfel de discutii precum cea ridicata de catre dvs!B-)
Eu sunt in postura in care NU vreau sa se ia in considerare prima pagina! Si nu stiu cum sa fac...
Daca cititi cu atentie contractul, veti observa ca pe prima pagina sunt trecute elementele de identificare ale partilor contractante iar pe a doua pagina, probabil trebuie sa scrie "cate pagini are contractul".

Nu puteti sa invocati nevalabilitatea primei pagini din contract...chiar daca pe aceasta nu sunt semnaturile partilor contractante; prima pagina, implicit face parte integranta din contract.
Multumesc mult pentru raspunsuri.