Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Cod Fiscal Nerezident
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Cod Fiscal Nerezident

O firma persoana juridica din Ungaria pt un contract a solicitat si a primit Cod Fiscal pt Romania cu scopuri TVA.
Intrebarea pe facturile emise si receptionate ce adresa trebuie sa apare pt firma din Ungaria. Pe Certificat este inscris adresa din Ungaria. Softul cu care se emita factura pt Firma din Ungaria si trecut Codul Fiscal din Romania aduce automat adresa ANAF din orasul unde este inregistrat contabilul care a solicitat CIF?
Sau trebuie corectat manul in soft si trecut adresa de sediul social din Ungaria?
Pentru operatiunile care au legatura cu solicitarea CIF TVA in Romania se folosesc acest cod si adresa de aici.