Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Avans restaurant
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Avans restaurant

Buna ziua, nunta mea trebuia sa fie pe data de 19 iulie 2020. Initial ne-am reprogramat pentru septembrie si acum ne-am razgandit, nu mai vrem sa facem deloc. Am vorbit la restaurant si ne-au zis ca vom primi jumatate din avans, asta in septembrie ( ca mi-au tinut data ocupata), in conditiile in care noi nu am semnat niciun act aditional cum ca vom face in septembrie. In contractul meu scrie 19 iulie cu min de persoane 100. Este ok sa imi restituie doar jumatate din avans in conditiile in care nunta trebuia sa fie la sfarsitul acestei saptamani si in momentul de fata au voie 20 de persoane in spatiu inchis? Multumesc!
Ge00, utilizator
Buna ziua,

Lecturati atent clauzele contractuale.

Notificati societatea prin avocat.