Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... detalii infiintare pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

detalii infiintare pfa

vreau sa imi fac un pfa dar nu stiu mai nimic in materie de acte,nu am domociliu in bucuresti si nu stiu ce imi trebuie,ce trebuie sa fac,costurile si unde se face.nu vreau sa il fac pentru un domeniu anume,sa pot face intermedieri dar sa pot sa dau facturi sa fiu in legalitate.ce trebuie sa fac?
Va trebui sa va alegeti un domeniu, fie si cel de intermedieri ( ce fel de interemdieri va hotarati dvs.) , sa va prezentati la Registrul Comertului situat pe raza domiciliului dvs. si sa cereti o consultanta de specialitate, pentru a lamuri cateva aspecte primare care vor trebui sa va fie clare inainte de a demara formalitatile de inregistrare. Nu ar fi rau sa mai cititi si de pe internet cum se desfasoara acest tip de activitate, ce obligatii aveti de achitat la stat, etc.
Costurile de infiintare sunt mici, aprox. 200 lei.
cred ca va puteti informa si aici
[ link extern ]