Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Iradiere auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Iradiere auto

Sunt posesoare a unui autoturism dar nu am avut carnet de conducere niciodată. Ca atare masina a fost folosită si împrumutate de la o persoană la alta fara sa stiu unde se afla. De asemenea nu mai posed actele mașinii dar în schimb an de an, timp de 11 ani, am fost nevoita sa platesc impozitul.
Ce trebuie să fac pentru a o razie fiscal si din circulatie ?
Multumesc !
Pentru radiere auto de pe rolul dv fiscal este necesar sa cunoasteti exact statutul vehiculului
Initial solicitati oficial la SPR evidenta auto sa va comunice statutul vehiculului,
proprietarul care figureaza in evidente
Conditionat de raspunsul SPR urmeaza sa disuneti calea de solutionare