avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Iradiere auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Iradiere auto

Sunt posesoare a unui autoturism dar nu am avut carnet de conducere niciodată. Ca atare masina a fost folosită si împrumutate de la o persoană la alta fara sa stiu unde se afla. De asemenea nu mai posed actele mașinii dar în schimb an de an, timp de 11 ani, am fost nevoita sa platesc impozitul.
Ce trebuie să fac pentru a o razie fiscal si din circulatie ?
Multumesc !
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 16:36, 15 Iulie 2020
Pentru radiere auto de pe rolul dv fiscal este necesar sa cunoasteti exact statutul vehiculului
Initial solicitati oficial la SPR evidenta auto sa va comunice statutul vehiculului,
proprietarul care figureaza in evidente
Conditionat de raspunsul SPR urmeaza sa disuneti calea de solutionare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scoaterea din circulatie unei autoturism fãră acte Bordas Anisoara Bordas Anisoara Cum pot scoate (radia) o mașină Dacia 1300 anul 1989 din circulatie care a fost vîndut în 2007 cu toate actele.Masina este pe numele soțului meu.Avem doar ... (vezi toată discuția)
Radiere masina Yza27 Yza27 Am cumparat o masina acum 11 ani .dupa vreo 2 ani ,masina fiind foarte veche am vanduto pt piese.Am fost la un birou de radieri si am lasat talonul si actele ... (vezi toată discuția)
Radiere mașină InaUngureanu InaUngureanu Dețin o Dacia pentru care nu am mai platit impozit din 2009 și cu care nu mai circulă nimeni din același an.Am vrut să o radiez,deci m am dus la primărie ... (vezi toată discuția)