Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum putem proceda?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum putem proceda?

Buna ziua!
Locuiesc la bloc, pe o strada principala, iar la parterul blocului sunt spații comerciale. Intr-unul dintre spații s-a deschis o sala de jocuri, unde se strâng diverși indivizi, mai mult sau mai putini dubioși. Dat fiind faptul, ca au program NON-stop, se aduna seara pana târziu, fac mizerie, vorbesc urat și tare, pun muzica din mașina, astfel încât s-a cam dus liniștea locatarilor. S-a făcut deja sesizare la Poliție, au venit intr-o seara și i-au amendat, dar cam degeaba. Întrebarea mea este dacă noi, ca locatari, fără sa ni se ceara acordul pentru deschiderea sălii de jocuri, avem totuși vreo cale de a ne recapătă liniștea... Mulțumesc!
Numai autoritatile legal sesizate pot dispune verificari,pot dispune anularea autorizatiei de functionare
Sesizati oficial serviciul specializat din primarie care in baza probeleor/martorilor poate dispune verificari -eventual sanctiuni
multumesc mult!