Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Deschiderea unui Cabinet individual psihologic.
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Deschiderea unui Cabinet individual psihologic.

In Cabinetul psihologic este nevoie de :
_norme referitoare la securitatea şi sănătatea în muncă;
-norme P.S.I.;
- casa de marcat.
Va multumesc!
Legea ssm nr. 319/ 2006 cu modificarile si completarile ulterioare se aplica
-art. 3 (1) Prezenta lege se aplică în toate sectoarele de activitate, atât publice cât şi private.
(2) Prevederile prezentei legi se aplică angajatorilor, lucrătorilor şi reprezentanţilor lucrătorilor.
Legea psi nr. 307/ 2006 cu modificarile si completarile ulterioare se aplica
-art. 2 Apãrarea împotriva incendiilor constituie o activitate de interes public, national, cu caracter permanent, la care sunt obligate sã participe, în conditiile prezentei legi, autoritãtile administratiei publice centrale si locale, precum si toate persoanele fizice si juridice aflate pe teritoriul României.
Casele de marcat sunt obligatorii in toate firmele conform prevederilor Codului fiscal.
Gasiti legislatia pe internet.