Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acte necesare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acte necesare

Buna seara am un spațiu utilat pt petreceri destinate copiilor.Ce acte sunt necesare pt a-l autoriza ca organizator de evenimente pt copii?Spațiul are peste 200 m pătrați (capacitate maximă 30 copii)
Infiintati un SRL avand acest obiect de activitate.
Actele si dosarul pentru autorizarea ca SRL avand acest obiect de activitate se depun la Registrul Comertului, apoi vi se elibereaza Certificatul de Inregistrare, avand ca obiect de activitate organizarea de evenimente.
Ar fi indicat sa apelati la un avocat pentru intocmirea actelor, cu atat mai mult cu cat, in situatia actuala, programul cu publicul este limitat, lucrandu-se exclusiv on-line, prin semnatura electronica.