Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Tatăl copilului lucrează în Italia și îmi trimite ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Tatăl copilului lucrează în Italia și îmi trimite pensie ...

Tatăl copilului lucrează în Italia și îmi trimite pensie alimentara după salariul minim din România.Exista o modalitate de a obține o pensie alimentara după veniturile realizate?
Trebuie sa formulati cerere in instanta privind majorarea pensiei alimentare la veniturile actuale ale fostului sot sau raportat la salariul minim pe economie din Italia, daca nu cunoasteti locul de munca, iar acesta are resedinta stabilita acolo.
Contactati un avocat sa discutati pe larg acest subiect deoarece procedura cu element de extraneitate comporta anumite aspecte.
Avocat Neagu Elena, Avocat
Da, aveți posibilitatea să formulați o cerere la judecătoria de la domiciliul dvs, având ca obiect majorarea pensiei de întreținere. Cunoașteți care este locul de muncă din Italia al tatălui copilului ?