Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua Am următoarea întrebare : in cazul unei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua Am următoarea întrebare : in cazul unei donatii cu ...

Buna ziua Am următoarea întrebare : in cazul unei donatii cu uzufruct viager ( casa ),după decesul acestuia se mai fac alte demersuri la notar pentru a obține proprietatea? Mulțumesc!
La decesul uzufructuarului, va trebui să depuneti la Biroul de Carte Funciară o copie legalizată dupa certificatul de deces, pentru radierea clauzei de uzufruct viager. Si atat.