Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Am si eu urmatoarea situatie. Am dobandit ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Am si eu urmatoarea situatie. Am dobandit un apartament ...

Buna ziua! Am si eu urmatoarea situatie. Am dobandit un apartament prin contract de vanzare cumparare cu uzufruct viager. In momentul de fata, persoana care se folosea de uzufruct a decedat, iar acum ar trebui sa intru in posesia apartamentului in totalitate. Care ar fi urmatori pasi de urmat?
Prezentati la Biroul de Carte Funciară o copie legalizată dupa certificatul de deces și solicitați radierea clauzei de uzufruct.