Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... procedura sedinta instanta
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

procedura sedinta instanta

Care este temeiul legal ,in care se desfasoara sedinta de judecata,in materie de conflicte munca (civil).Exceptiile se dezbat,inaintea admisibilitatii probelor? sau pot fi invocate pe parcurs?Exceptiile de nulitate absoluta pot fi invocate diferit de cele de nulitate relativa,in conflicte de munca? daca a avut loc sedinta de admisibilitate a probelor, ulterior, mai pot fi invocate exceptii de nulitate absoluta a unei decizii de sanctionare?
romanul11, utilizator
Buna ziua!
Excepțiile privind nulitatea absolute pot fi invocate în orice stare a procesului.
Multumesc