avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 940 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical in preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical in preaviz

Preavizul de 20 de zile poate fi intrerupt cu concediu medical?
Cel mai recent răspuns: Angela D , Consultant resurse umane 16:41, 18 Decembrie 2009
Pe perioada concediului medical preavizul se suspenda si se reia la incetarea cauzei suspendarii.
Da.
Perioada de concediu medical va prelungi perioada de preaviz.
Dupa terminarea concediului medical salariatul mai are de efectuat restul zilelor de preaviz.
da e scris si in codul muncii
Codul Muncii -Art. 73. - (3) În situaţia în care în perioada de preaviz contractul individual de muncă este suspendat, termenul de preaviz va fi suspendat corespunzător, ......

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical in scopul amanarii preavizului adipink2000 adipink2000 Buna ziua, Va rog frumos sa ma sfatuiti in legatura cu urmatoarea situatie: Postul la locul actual de munca imi va fi restructurat. Am semnat Decizia de ... (vezi toată discuția)
Concediu medical in perioada de preaviz adriana2608 adriana2608 Daca un angajat intra in concediu medical in perioada de preaviz, se prelungeste preavizul cu cate zile de concediu medical are ? Primeste salariu in aceste ... (vezi toată discuția)
Concediu medical valabil in perioada preavizului nicolina01 nicolina01 buna ziua, am un caz mai deosebit - va rog sa ma lamuriti daca este valabil concediul medical in perioada preavizului cu depasirea datei de terminare a ... (vezi toată discuția)