Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical in preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical in preaviz

Preavizul de 20 de zile poate fi intrerupt cu concediu medical?
Pe perioada concediului medical preavizul se suspenda si se reia la incetarea cauzei suspendarii.
Da.
Perioada de concediu medical va prelungi perioada de preaviz.
Dupa terminarea concediului medical salariatul mai are de efectuat restul zilelor de preaviz.
da e scris si in codul muncii
Codul Muncii -Art. 73. - (3) În situaţia în care în perioada de preaviz contractul individual de muncă este suspendat, termenul de preaviz va fi suspendat corespunzător, ......