avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1887 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Care este lățimea minimă a unei șosele betonate pe ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Care este lățimea minimă a unei șosele betonate pe o stradă dintr-un sat?

Care este lățimea minimă a unei șosele betonate pe strada unui sat? Au fost betonate drumurile unui sat prin fonduri PNDL. Problema este că lățimea acestora este de aproximativ 3,5m. Vreau să știu dacă se încadrează în standarde sau trebuie să semnalez un potențial furt din fonduri?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:00, 23 Iulie 2020
Gasiti aici :
Ministerul Transporturilor - MT
Normele tehnice privind proiectarea, construirea și modernizarea drumurilor din 30.08.2017
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drum comunal dc Ionpolo Ionpolo -in cazul proiectarii refacerii unui ndrum comunal care este latimea minima a partii carosabile? ..drum categ V viteza 25 km./ora -proiectantul este obligat ... (vezi toată discuția)
Strada noua la 1.2m de geam .buna ziua. am o problema cu cei de la primarie careia nu ii gasesc ... z3usss z3usss Buna ziua. Am o problema cu cei de la Primarie careia nu ii gasesc rezolvare. Acum circa 6 luni au decis ca ar trebuie reamenajata zona ,au facut parcari iar ... (vezi toată discuția)
Drum public stefanut stefanut Va rog sa+mi spuneti ce latime minima trebuie sa aiba un drum public de interes local si in ce act normativ se prevede aceasta. Multumesc. (vezi toată discuția)