Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Care este lățimea minimă a unei șosele betonate pe ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Care este lățimea minimă a unei șosele betonate pe o stradă dintr-un sat?

Care este lățimea minimă a unei șosele betonate pe strada unui sat? Au fost betonate drumurile unui sat prin fonduri PNDL. Problema este că lățimea acestora este de aproximativ 3,5m. Vreau să știu dacă se încadrează în standarde sau trebuie să semnalez un potențial furt din fonduri?
Gasiti aici :
Ministerul Transporturilor - MT
Normele tehnice privind proiectarea, construirea și modernizarea drumurilor din 30.08.2017
[ link extern ]