Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Staționare mașină în parcarea nerestricționată a ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Staționare mașină în parcarea nerestricționată a unei bănci

Buna ziua,

Ma lovesc de urmatoarea problema: in spatele blocului am o parcare a unei banci, dar care nu este restrictionata prin bariera sau marcata ca fiind doar pentru clientii/angajatii acesteia. Presupun ca nefiind amplasata o bariera sau un semn, consider ca pot stationa aici masina, chiar daca nu sunt un client/angajat, considerandu-se domeniu public.

Exista vreo posibilitate sa primesc amenda sau sa fie ridicata masina din aceasta parcare, tinand cont ca nu este restrictionat accesul?
daca nu e ingradita, nu are bariera, nu exista semn de atentionare sau limitare, puteti parca.